Soyuz Haber

Şırnak’ta askeri araç kazasında 1 asker şehit oldu

Son dakika haberi… Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Şırnak Uludere bölgesinde askeri araç kazasında ağır yaralanan Astsubay Üstçavuş Cihan Geçit’in kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu bildirdi

Şırnak’ta askeri araç kazasında 1 asker şehit oldu
19 Kasım 2021 - 8:54

Bakanlıktan yapılan açıklamada, kazada ağır yaralanan Geçit’in kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtilerek, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadelerine yer verildi.

AA’nın haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şehit asker için başsağlığı mesajı yayımladı. Bakan Akar mesajında, “Kahraman silah arkadaşımız, 18 Kasım 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” dedi.

Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, Şırnak Uludere’de askeri araç kazasında ağır yaralanıp kaldırıldığı hastanede şehit olan Astsubay Üstçavuş Cihan Geçit için taziye mesajı yayımladı.

Genelkurmay Başkanı Güler, Astsubay Üstçavuş Geçit’in şehit olduğunu anımsatarak, “Kahraman silah arkadaşımıza şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim.” ifadesini kullandı.

Şırnak’ta askeri aracın kaza yapması sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olan Astsubay Üstçavuş Cihat Geçit’in İstanbul Büyükçekmece’deki evine Türk bayrağı asıldı.

Şehidin evine daha sonra yakınları, komşuları, askeri yetkililer ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yetkililer geldi. Şehidin evinin önünde Büyükçekmece Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu. Polis ekipleri ise evin önünde önlem aldı. Şehit Cihat Geçit’in evli ve 5 yaşında 1 kız çocuğunun olduğu öğrenildi.

Şehidin naaşının Bakırköy Ataköy’de kılınacak olan cenaze namazının ardından toprağa verileceği bildirildi.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.